Балетска школа «Лујо Давичо» изводи балет Петра Илича Чајковског ”Крцко Орашчић” у кореографији Владимира Логунова на великој сцени Опере и театра «Мадленианум» у среду, 25. децембра 2019. у 16 и 1930 часова

Ученици Балетска школе ”Лујо Давичо”, која постоји од 1947. године, први пут су извели овај целовечерњи балет на сцени Народног позоришта и у Центру ”Сава” 1998. године. Од тог првог извођења, балет ”Крцко Орашчић” је у Годишњем плану рада школе. Представа је резултат преданог рада наставника и око 200 ученика основне и средње школе. Разноврсност игара овог балета пружа могућност да ученици свих одсека (класичан балет, савремена игра и народна игра) и узраста искажу и развију свој играчки потенцијал играјући у групним и солистичким ролама. Са сваком школском годином и подела улога је различита, што ученицима омогућава да стално уче нове и сложеније улоге.