Узимајући у обзир значај менталног здравља, како за појединца тако и за ширу друштвену заједницу, наставне и ваннаставне активности које се одвијају у школи и ове године су уврстиле тему менталног здравља.

Дуготрајно измењено стање животних околности, на светском нивоу, услед пандемије довело је и до пораста интересовања за тему менталног здравља. Са ученицима су на тему менталног здравља разговарали наставници из угла своје струке и коришћењем садржаја свог предмета и психолог. Разматрали смо коме, кад и како може да се деси да пукне, изгори, потоне или се изгуби и колико је важна социјална подршка у кризним ситуацијама.

Ученици су направили плакат и снимили видео са паролом подржи друге, подржи себе, подржи здравље.