takmicenje

Међународно балетско такмичење Grand prix Vienna одржано је од 27. до 29. октобра ове године. Балетска школа "Лујо Давичо" је захваљујући донацији финансирала учешће на такмичењу за три ученице средње балетске школе одсека за класичан бале. Ученице Радовановић Софија, Вујновић Анастасија и Алексић Оља представиле су се варујацијама из балета Пахита, Есмералда и Чајковски pas de deux.

Вујновић Анастасија, ученица III разреда средње балетске школе

Две ученице, Софија и Оља прошле су у финале овог престижног такмичења које се ове године први пут одржавало online. Софија Радовановић освојила је две награде, Outstanding Appearance Award и Scholarship Piran Festival.

Радовановић Софија, ученица II разреда средње балетске школе

takmicenje

Поносни смо на свер три ученице и начин на који су представиле школу.

Алексић Оља, ученица IV разреда средње балетске школе

takmicenje

Захваљујемо се свим наставницима који су допринели оваквом резултату као и дирекцији балета Народног позоришта која нам је уступила своју велику салу за потребе снимања варијација.