манакова кућа

Ученици 2-5 одсека народна игра са наставницама Лидијом Палчић и Тамаром Вукотић и педагогом Драганом Стевановић били су у посети Манаковој кући 25.11. и упознали се са етнографском збирком Христифора Црниловића.

takmicenje

Кустоскиња музеја Милена Ђурица упознала је ученике са историјатом, архитектонским и стилским одликама Манакове куће, спровела кроз сталну поставку музеја и представила експонате – ношњу и накит централно балканске зоне. Ученици су имали могућност и да погледају изложбу фотографија из заоставштине Христифора Црниловића.

takmicenje

Милена Ђурица је упознала ученике и са различитим програмима и манифестацијама које се одржавају у Манаковој кући као и са радионицама веза, ткања и филиграна. Нашој школи је понуђена сарадња у виду учествовања и презентовања рада наших ученика и школе у оквиру програма и манифестација које се организују у Манаковој кући. Изузетно смо задовољни пријемом и знањем које су наши ученици понели са ових часова у музејском амбијенту.