Јануара 1970. године амерички сенатор и еколошки активиста Гејлорд Нелсон одлучује да се национална обука о животној средини зове Дан Земље и да се одржава 22. априла. Након тога, овај дан се обележава са циљем да се повећа свест људи о угрожености животне средине и што већи број особа мотивише на понашања која су у складу са очувањем и обновом животне средине.

takmicenje

Ученици Школе су обележили овај значајан датум на часовима одељењског старешине и са школским психологом. Ученици других разреда правили су налепнице са порукама на тему екологије и животне средине, а ученици трећег разреда су истраживали различите изворе информација на тему фактора који утичу на уништавање животне средине. Материјал који су ученици направили и прикупили, обједињен је на плакатима који ће бити изложени у просторијама Школе.

takmicenje