Припреме за полагање пријемног испита за Одсек класичан балет

почињу у понедељак, 16.05.2022. и одржаваће се у згради  Балетске школе „Лујо Давичо“ – Кнез Милетина 8, Београд.

ОДСЕК КЛАСИЧАН БАЛЕТ

понедељак

уторак

група 2 салабр.4

Пријемни испит за Одсек класичан балет ће се одржати у петак, 20.05.2022. са почетком у 10 часова.

Кандидати су дужни да на испит дођу са ђачком књижицом или другим документом са фотографијом.

Кандидати долазе у Балетску школу „Лујо Давичо“ – Кнез Милетина 8 и јављају се дежурном наставнику.

Кандидати су дужни да дођу 45 минута пре почетка испита. Испит полажу у својој опреми и то:

-        Женска опрема и изглед – црни трико на бретеле, балетске чарапе (розе или беле), меке балетске патике, тврде балетске патике, уредна балетска фризура, без украса и накита.

-        Мушка опрема и изглед – црни доњи трико, уска бела мајица кратких рукава, сокне или доколенице (беле или црне), меке балетске патике (беле или црне), уредна фризура, без накита.

Припреме за полагање пријемног испита за Одсек савремена игра

почињу у уторак, 17.05.2022. и одржаваће се у згради  Балетске школе „Лујо Давичо“ – Кнез Милетина 8, Београд и у згради Спортске гимназије – Херцег Стјепана 7, Београд.

ОДСЕК САВРЕМЕНА ИГРА

уторак

Класичан балет група 3 салабр.5

Класичан балет група 4 салабр.5

петак

субота

Пријемни испит за Одсек савремена игра ће се одржати у суботу, 21.05.2022. са почетком у 10 часова.

Кандидати долазе у зграду Спортске гимназије – Херцег Стјепана 7  и јављају се дежурном наставнику.

За први део испита – класичан балет:

-        Женска опрема и изглед – црни трико на бретеле, балетске чарапе (розе или беле), меке балетске патике, уредна балетска фризура, без украса и накита.

За други део испита - савремена игра:

-        Женска опрема и изглед – уска црна мајица на широке бретеле, црни широки доњи део тренерке, црне сокне (сва опрема без обележја), без украса и накита. Уредна фризура, ако је дугачка коса – скупљена у реп.

-        Мушка опрема и изглед – уска црна мајица на широке бретеле, црни широки доњи део тренерке, црне сокне (сва опрема без обележја), без украса и накита. Уредна фризура, ако је дугачка коса – скупљена у реп.

Припреме за полагање пријемног испита за Одсек народна игра

почињу у среду, 18.05.2022. и одржаваће се у згради  Балетске школе „Лујо Давичо“ – Кнез Милетина 8.

ОДСЕК НАРОДНА ИГРА

петак

Традиционално певање група 5 учионица бр. 2

субота

Традиционално певање група 5 учионица бр. 2

Народна игра група 5 сала бр. 2

Пријемни испит за Одсек народна игра ће се одржати у недељу, 22.05.2022. са почетком у 10 часова.

-        Женска опрема и изглед – уска бела мајица кратких рукава, црне хеланке, беле сокне, ципеле за џез балет (опанци) патике за салу, каиш, уредна фризура, без накита и украса.

-        Мушка опрема и изглед – бела мајица кратких рукава, црни доњи део тренерке, беле сокне, ципеле за џез балет (опанци) патике за салу, каиш, уредна фризура, без накита.