Лана Вељковић, ученица првог разреда Балетске школе "Лујо Давичо", одсек народне игре, објавила је прву збирку поезије. Међу корицама је већина награђених Ланиних песама, а млада песникиња надахнуће налази у природи, пише о духовним вредностима и традицији, љубави, детињству, дражима које имају читање и писање, а стиховима дотиче и друге теме – од савремених до оних које буде машту и воде у сањарење. Ланина књига имала је и своју промоцију на управо одржаном Сајму књига у Београду.

slika

До сада је освојила многобројне награде и учествовала на разним фестивалима за децу. Била је учесница Академије " Сарадници сунца " , коју је основао Љубивоје Ршумовић.

slika

Више о Ланином стваралаштву прочитајте у следећем броју школског електронског часописа "Корак".