slika

Група радова ученика из основне и средње школе освојили су III награду на кокурсу под називом „Шта ми треба да растем до неба“, а поводом Дечије недеље, који је организован од стране удрузења Пријатељи деце Србије и Министарства за бригу о породици и демографију.

Циљ кампање је био да прикаже шта је деци важно, да приближи дечију перспективу одраслима. Садржај је постављан на друштвене мреже са хештегом #растемдонеба. На конкурс је пристигло преко 250 радова деце и младих из вртића, основних и средњих школа, балетских школа, едукативних центара, удружења грађана.

Метафора „да растем до неба“ није ништа друго него право да деца остваре своје вредности, открију своје могућности за оно што имају право да остварују, право да искажу своје осећање и ставове, као и право на заједничка дружења, стваралачку игру и право да покажу своје активности кроз јавна догађања и манифестације!

Радове можете погледати на страници "Дечија недеља"