festival24

У Градској концертној дворани у Балетској школи у Новом Саду 25.05. одржан је Фестивал балетских школа Србије на коме су учествовали ученици основних балетских школа.

festival24

Ученици Балетске школе Лујо Давичо освојили су награде у свим категоријама и укупном резултату остварили су најбољи пласман.
У индивидуалној игри ученици и ученице трећег разреда освојили су 6 првих, 4 друге, 7 трећих награда и 4 похвале, а ученици четвртог разреда 2 прве, 5 других, 1 трећу награду и 2 похвале.
У групног игри – класичан балет ученици трећег разреда освојили 1 прву награду и једну похвалу, четвртог разреда 1 трећу награду.
У групној игри – савремена игра ученици трећег разреда освојили су 2 прве, а четвртог разреда 1 прву награду.
У групној игри слободна форма ученици трећег разреда освојили су 1 прву и 1 трећу награду, а четвртог разреда 1 трећу награду и 1 похвалу. У конкуренцији ансамбла – класичан балет освојили смо прву награду, а у конкуренцији ансамбла – слободна форма 1 другу награду.

festival24

Ученике и ученице су припремали наставници основне школе: Александра Ула Ускоковић, Кристина Дамњановић Опсеница, Каролина Марјановић, Драгана Величковић, Јована Грујић, Милица Смиљковић, Ивана Дуњић, Снежана Аћимовић, Дубравка Ћирић и Ивана Лалић.