Дан школе

Балетска школа "Лујо Давичо" 2. октобра обележила је 77 година свог постојања. На свечаној приредби ученици сва три одсека приказали су своје богато играчко, драмско и рецитаторско умеће.

Корепетитор Елена Станисављевић
(химна Балетске школе "Лујо Давичо")

Програм под називом МАГИЈА ИГРЕ посвећен је историји и развоју школе, од првог одсека за класичан балет, до оснивања одсека за народну и савремену игру. Тиме је одата почаст изванредној уметности покрета тела као дубоком изразу људске креативности, различитости и јединства. Плес повезује, изражава, инспирише и представља мост између појединаца и друштва. Причом исказаном кроз покрет указали смо на важност очувања нашег наслеђа уз прихватање новог и савременог.

Петра Маџаревић и Теодора Пауновић
Теа Манојловић, Сара Јелић

У нашој школи већ 77 година истрајавамо у подршци уметности, инспиришемо будуће генерације плесача и настављамо да улажемо напоре како бисмо очували важну улогу коју игра има у друштву.

Лана Вељковић
Тара Ћирица

Рецитатовали су нам: Сара Јелић, Теа Манојловић, Тара Ћирица и Лана Вељковић.

У играчком делу програма учествовали су: Андријана Марин (класичан балет - основна школа), ученици II1, IV1 и IV2 (класичан балет - средња школа), ученици другог и четвртог разреда народне игре, дуо Емилија Милошевић и Лука Красојевић, као и ученици трећег разреда савремене игре.

Шпанска игра- четврти разред,
класичан балет/ сценско народне игре
Андријана Марин
(класичан балет - основна школа),
варијација уз композицију Mia and Sebastian's theme,
кореографија БШЛЈ
Емилија Милошевић и Лука Красојевић,
Boxing love, кореографија - Исидора Станишић
Игре из Пирота - други и четврти разред ( народна игра)

Играчки део програма припремили су наставници: Драгана Величковић (основна школа), Нина Чолановић, Марија Цветковић Костић, Стефан Милић, Исидора Станишић и Ана Игњатовић (средња школа). Корепетитори - Олга Ранковић и Милан Качаревић.

Tарећи разред
Таласи (савремена игра), кореографија Џо Стромгрен
и играчи
Други разред
(класичан балет, средња школа),
кореографија Who cares - Џорџа Баланшина

Програм којим смо обележили Дан школе осмислила је наставница Диана Кнежевић Петровић.